Sekretariat

Foto Henrik Ottesen
Organisationschef

Henrik Høyrup Ottesen
Tlf. 36 38 85 87
henrik@fddb.dk
Skypenavn: henrikfddb
Områder: Sekretariatsledelse, HB-samarbejde, FU-samarbejde, uddannelse af tillidsfolk, ulands-projekter

 

 

Foto Bettina Poulsgærd
Økonomiansvarlig & fundraiser  

Bettina Poulsgærd
Tlf. 36 38 85 91
bettina@fddb.dk
Områder: Økonomi, budgetlægning, personaleadministration, fundraising 

 

 

 

Foto Trine Dissing 

Sekretær

Trine Dissing
Tlf. 36 38 85 92
trine@fddb.dk
Områder: Medlemsadministration og kursusplanlægning  

 

 

 

Foto Anette Stente

Regnskabsmedarbejder

Anette Stente
Tlf. 36 38 85 88
anette@fddb.dk
Skypenavn: anettefddb
Områder: Regnskab, økonomi, kontingenter 

 

 

 

foto Pia Hesse

Kommunikationsansvarlig

Pia Hesse
Tlf. 36 38 85 93
pia@fddb.dk
Skypenavn: piafddb
Områder: Kommunikation, hjemmeside, presse, pjecer, medlemsblad, kampagner, kurser i DøvBlinde-Teamet

 

 

 

Projektleder Døvblinde-teamet 

Dorte Martinussen
Tlf. 36 38 85 58
dorte@fddb.dk
Skypenavn: dortefddb
Områder: Informatørtjenesten, Rådgivertjenesten, erfaklubberne, kurser i DøvBlinde-Teamet

 

 

 

Politisk og juridisk konsulent

Zen Anne Donen
Tlf. 29 88 67 11
zen@fddb.dk
Områder: Politik, høringssvar og lovgivning på døvblindeområdet 

 

 

Foto Bitten Rasch
Projektleder, IT- og telekommunikation

Bitten Rasch
Tlf. 36 38 85 86
bitten@fddb.dk
Skypenavn: bittenfddb
Områder: IKT- og telekommunikation, PCtekst, Ideksy, punktudstyr til PC

​​

 

Foto Anders Fransson

Projektassistent IKT- og Tele

Anders Frannson
Tlf. 36 38 85 86
anders@fddb.dk
Områder: IKT- og telekommunikation, PCtekst, Ideksy, punktudstyr til PC

​​

 

  Foto socialrådgiver Lis Larsen

Socialrådgiver

Lis Larsen
Træffetid: Tirsdag kl. 13 - 15 
Tlf. 52 50 84 11
lis@fddb.dk 

 

Designed by Synergi Reklamebureau Webbureau